výroba hokejových holí :: hokejky sledge

Výroba hokejek a hokejových holý Výroba hokejek a hokejových holý
 
ÚVOD HOKEJKY SLEDGE ČEPELE KONTAKT
 

:: SWERD - Historie a současnost

 

Firma REKORD má dlouholetou tradici. Její kořeny sahají až do roku 1927, kdy Josef Ehrenberger postavil kolářskou dílnu a založil tím rodinnou firmu. Zavedenou výrobu kol a ohýbaných součástí, střídala v zimním období produkce celodřevěných lyží a saní. Tyto výrobky si však brzy získaly velkou oblibu a ze sezonní práce se rázem stává hlavní výrobní program. Zejména po znárodnění v roce 1949 – výrobní družstvo VZLET a posléze od roku 1952 – výr. družstvo START Praha , se rozbíhá celoroční produkce lyží.

Hlavní zlom v historii firmy nastává v roce 1957, kdy byla vyrobena první hokejová hůl s názvem VÍTĚZ, posléze VÍTĚZ SPECIAL. Tyto hole se díky vysoké kvalitě začaly velice rychle prosazovat na domácím trhu a značka VÍTĚZ SPECIAL se dostávala do podvědomí široké veřejnosti, stávala se pojmem v hokejovém světě. Firma byla schopná velice rychle reagovat na požadavky trhu. Byla vyvinuta hůl vyhovující potřebám profesionálních hráčů, hrálo se s nimi nejen v 1. lize Československého hokeje, hrála s nimi i reprezentace, např. na OH ve Sklowowaley, v Grenoblu, na MS ve ŠVÉDSKU, v Rakousku a ve Švýcarsku. Naše hokejky dopomohly našim reprezentantům k mnoha úspěchům. Hráli s nimi takové Osobnosti československého hokeje, jakými bezesporu byli Gutt, Bubník Tikal, Zábrodský Bratři Holíkové, Suchý, Starší, Vlach a mnoho dalších.

V roce 1965 však byla z politických důvodů přestěhována výroba, včetně technologie, do jiné provozovny, rozšířením výroby byl definitivně stracen punc rodinné firmy a dynamika vývoje nových modelů prudce klesá.

Od roku 1993 se znovu objevují výrobky této firmy na trhu pod značkou REKORD. Naąím cílem je vyrábět hokejové hole nejvyžší kvality, srovnatelné s holemi světových značek, pružně reagovat na požadavky trhu a obstát v tvrdém konkurenčním boji. S pomocí vysoce kvalitních zahraničních materiálů, jakými bezesporu jsou ABS, CARBON, KEVLAR atd. v kombinaci se dřevem prvotřídní kvality se nám to snad daří.

Počínaje rokem 2002 byla celá výrobní řada uvedena na trh pod novou obchodní značkou: SWERD

 

 

 


 
Výroba hokejových holý :: česká verze   Výroba hokejových holý :: anglická verze Výroba hokejových holý